Familo – zarabianie przez kupowanie

Familo to platforma zakupów grupowych, będąca swoistą odmianą znanych wszystkim grup typu MLM (ang. multi level marketing). Na czym owa swoistość polega? Otóż nie jest to system sprzedaży bezpośredniej, towary w Familo kupujemy na własny użytek i nie odsprzedajemy je osobom trzecim.

Jak działa Familo?

Familo to sklep. Rejestracja jest darmowa, nic nie tracisz i nic nikomu nie sprzedajesz! Zarabiasz na polecaniu Familo innym i na dokonywaniu przez nich zakupów na własny użytek. Na początku działalności sklepu oferowane będą produkty spożywcze oraz chemia gospodarcza i osobista. Uczestnik programu dokonuje zakupów. Minimalna wartość zamówienia wynosi 50 zł, a koszt przesyłki do 30 kg wynosi 19 zł. Ale uwaga, przy dokonaniu zakupów za kwotę powyżej 150 zł, przesyłka jest bezpłatna. Jeśli myślisz, że 150 zł to dużo, przypomnij sobie swoją ostatnią wizytę w hipermarkecie. Artykuły spożywcze i chemię i tak musisz kupować, a tu odnosisz dodatkowe korzyści, po pierwsze nie tracisz czasu i paliwa na dojazd, a po drugie dowiozą Ci to do domu 🙂 Dodatkowo Familo obiecuje, że oferowane przez nich produkty będą o kilka procent tańsza niż hipermarketach. Już z tych trzech powodów warto się zarejestrować.

No dobra, ale jak na tym zarobić? Każdy uczestnik programu poleca inne osoby, pierwsze 3 polecone osoby trafiają do twojego I kręgu, każda z poleconych przez Ciebie osób poleca koleje osoby, Tak więc jeśli każda z 3 poleconych przez Ciebie osób poleci swoje 3, w twoim II kręgu znajdzie się 9 osób, w III kegu może być maksymalnie 27 osób i tak dalej w każdym kolejnym kręgu będzie 3 razy więcej osób niż w poprzednim. Maksymalna liczba kręgów to 9.

Poszczególne kręgi premiowane są następująco:
krąg 1 – 3% premii,
krąg 2 – 2% premii,
krąg 3 – 1% premii,
krąg 4 – 1% premii,
krąg 5 – 1% premii,
krąg 6 – 1% premii,
krąg 7 – 0,5% premii,
krąg 8 – 0,5% premii,
krąg 9 – 0,5% premii.

Załóżmy więc, że masz zapełniony I krąg oraz że Ty i wszyscy z I kręgu dokonali zakupów za kwotę 150 zł. Twoja premia wynosi zatem:

3% * 3 * 150 zł = 13,5 zł

Jeśli masz także zapełniony II krąg i wszyscy z II kręgu dokonali zakupów za kwotę 150 zł. Twoja premia wynosi dodatkowo:

2% * 9 * 150 zł = 27 zł
13,5 zł + 27 zł = 40,5 zł

Jeśli masz także zapełniony II krąg i wszyscy z II kręgu dokonali zakupów za kwotę 150 zł. Twoja premia wynosi dodatkowo:

1% * 27 * 150 zł = 40,5 zł
13,5 zł + 27 zł + 40,5 zł = 81 zł

I tak dalej…

Od II kręgu uczestnikowi przysługują dodatkowe przywileje, natomiast od IV kręgu pojawiają się dodatkowe wymagania.

A co z tego ma Familo? Otóż podane kwoty powyżej to kwoty brutto, z nich potrącana jest prowizja na rzecz Familo, w stałej wysokości 14 zł. Przy czym zgodnie z § 8 pkt. 5 regulaminu prowizja ta pobierana jest w poprzez potrącenie jej z premii należnej uczestnikowi lub poprzez zmniejszenie wartości upustu. Brak możliwości pobrania prowizji z premii lub upustu w całości lub w części nie rodzi jakichkolwiek roszczeń w stosunku do uczestnika i nie zwiększa zadłużenia z tego tytułu w następnym okresie rozliczeniowym. Oznacza to, że jeśli w danym miesiącu zarobiłeś np. jedynie 13,5 zł brutto z przykładu powyżej, twoja prowizja netto wyniesie 0 zł, a nie -0,50 zł, tak więc nic nie tracisz.

Rejestracja w Familo

Rejestracja w Familo jest bezpłatna. Zarejestrować mogą się zarówno pełnoletnie osoby fizyczne (w tym przypadku wymagana jest podanie nr PESEL) oraz podmioty gospodarcze posiadające nr NIP. W Familo nie ma możliwości zarejestrowania się z pominięciem linka referencyjnego – każda nowa osoba musi zostać przez kogoś polecona. Od tej zasady nie ma wyjątków, system jest tak skonstruowany, że nie ma możliwości obejścia tego. Sklep Familo rusza 3 września 2012 r. Myślę, że warto zarejestrować się już teraz. Zawsze to lepiej być na szycie niż na dole struktury.

Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij link poniżej:

Familo rejestracja

Familo rejestracja

Rezygnacja z Familo

Można to zrobić wysyłając stosowne oświadczenie drogą pocztową lub mailową. Dodatkowo, jeśli konto jest nie jest aktywne (nie zostały dokonane zakupy za min. kwotę 150 zł) przez 3 kolejne miesiące, konto jest usuwane automatycznie. Automatyczne usuwanie konta jest korzystne także dla polecającego – w końcu po co Ci osoba na której nie zarabiasz?

Przydatne linki

Rejestracja
Sklep czynny od 3 września 2012 r.
Regulamin
FAQ
Facebook
KRS

Komentowanie jest wyłączone.